Jak inflacja i wojna wpływa na wybory Polaków.

Ze względu na inflację i wojnę większość Polaków na majówkę została w domu. Oszczędzamy na: wyjazdach, rozrywce i uprawianiu sportu. Dzieje się tak ponieważ boimy się o swoją sytuację finansową, coraz więcej wydajemy na codzienne życie i szukamy oszczędności. Przeprowadzone na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor badanie “Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”1 pokazuje, że aż 42% ankietowanych, którzy do tej pory korzystali z krótkich wyjazdów- zrezygnuje z nich lub ograniczy (zmniejszy budżet na nie). Oczywiście duża część ankietowanych rezygnuje również z rozrywek typu: wyjście do restauracji, kina czy na koncert. Zmniejszenie restrykcji związanych z COVID-19 może więc nie poprawić sytuacji ekonomicznej branży: hotelarskiej czy koncertowej. W obliczu wysokiej inflacji i wojny znowu czekają nas niepewne czasy, zarówno nas konsumentów jak i firmy, które na nas konsumentach zarabiają. Dodatkowo Polacy będą chcieli zaoszczędzić na: remontach, książkach, używkach czy platformach streamingowych. 

Rysunek 1. Badanie „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, zrealizowanego przez Quality Watch dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.Należy mieć świadomość, że problemy finansowe Polaków to nie tylko oszczędzanie na wyjściach do kina, restauracji czy wyjazdach, to także problemy z regulowaniem należności wobec wierzycieli. Jeżeli dłużnik czy kontrahent zaczyna nie płacić swoich należności, należy jak najszybciej podjąć kroki zmierzające do ich odzyskania. Nasza firma bezpłatnie weryfikuje dłużnika, sprawdza jego kondycję finansową i przygotowuje wycenę. Zapraszamy do współpracy. ___

Źródło:

1 Badanie „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, zrealizowanego przez Quality Watch dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Zgłoszenie wierzytelności
Zgłoszenie dłużnika
Sprawdzenie Dłużnika

Kliknij Tutaj

Masz sprawę do windykacji
Zostaw nr telefonu
Oddzwonimy

Kliknij Tutaj

Chcesz zyskać odszkodowanie
Zostaw nr telefonu
Oddzwonimy

Kliknij Tutaj

 

tel: + 48 32 787 64 40  tel:  + 48 32 388 80 10  email: biuro@dccfinanse.pl