Pomoc dla "Frankowiczów", czyli roszczenia z umów kredytowych we frankach szwajcarskich "CHF"

Bardzo popularny w latach 2005-2008 był kredyt we frankach szwajcarskich. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób skorzystało z tej formy dofinansowania do różnego rodzaju inwestycji. Z biegiem czasu okazało się jednak, że rozwiązanie, które miało być tak korzystne, przysparza sporo problemów i pogrąża finansowo wielu kredytobiorców. Okazuje się bowiem, że banki mają wiele na sumieniu, a umowy kredytowe zawarte między bankiem a tzw. „frankowiczem” zawierają wiele niedozwolonych bądź też wprowadzających w błąd zapisów.

 

Kredyt we frankach szwajcarskich kusił obietnicą niższego oprocentowania w stosunku do kredytu w polskich złotych. Stąd też kredyt w obcej walucie wybrała znaczna grupa kredytobiorców. Z czasem okazało się jednak, iż doszło do naruszeń, a w wyniku zmiennych kursów walut jednostronnie ustalanych przez banki klienci spłacają znacznie wyższe raty. Frankowicze rozpoczęli walkę o swoje prawa, a nawet i o podważenie nie tylko poszczególnych zapisów, ale i całości umowy zawartej z bankiem. Są to skomplikowane i trudne sprawy, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców, którzy zajmą się dokładną analizą sprawy oraz opracują strategię działań – zarówno na etapie reklamacji i mediacji z bankiem, jak i postępowania sądowego. Kancelaria DCC Finanse to zespół specjalistów, którzy wiedzą, jak pomóc w uwolnieniu się od nadmiernych zobowiązań wobec banku wynikających między innymi z niedozwolonych zapisów w umowie kredytowej.


Jak zgłosić roszczenia z umów kredytowych we frankach szwajcarskich?

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków, warto skorzystać z pomocy specjalistów przy przeprowadzeniu analizy umowy kredytowej. Konieczne będzie bowiem ustalenie, czy w umowie znajdują się niedozwolone zapisy oraz jakich roszczeń można dochodzić na podstawie danej umowy. Pozwoli to również na przygotowanie pozwu oraz opracowanie strategii dla indywidualnego przypadku. Należy pamiętać, że każda sytuacja jest inna i nie ma jednego schematu działania dochodzenia roszczeń. Celem większości działań jest jednak wykazanie, że zawarta z bankiem umowa celowo wprowadza w błąd i zawiera klauzule niedozwolone. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową, sąd może unieważnić umowę kredytową bądź też nakazać zwrot nadpłaconych rat. Należy przy tym pamiętać, że roszczenia z umów kredytowych ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat od zawarcia umowy - dla żądań o unieważnienie umowy. W przypadku żądań nadpłaty konkretnej raty, okres ten liczymy natomiast od terminu wpłaty określonej kwoty, której dotyczy roszczenie.

Zgłoszenie wierzytelności
Zgłoszenie dłużnika
Sprawdzenie Dłużnika

Kliknij Tutaj

Masz sprawę do windykacji
Zostaw nr telefonu
Oddzwonimy

Kliknij Tutaj

Chcesz zyskać odszkodowanie
Zostaw nr telefonu
Oddzwonimy

Kliknij Tutaj

 

tel: + 48 32 787 64 40  tel:  + 48 32 388 80 10  email: biuro@dccfinanse.pl